skip to Main Content

Arapça özellikle Orta Doğu, Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika’da kullanılan bir dildir. Arap devletlerinin resmi dilidir. Günümüzde 60’ın üzerinde devlet sınırlarında kullanılan Arapça, yeryüzünde en çok kullanılan 5. dil olup aynı zamanda BM tarafından kabul gören Altı resmi dilden birisidir. Ülkemizin Arap yarım adasına yakın bulunan coğrafyası Arapça dil kursu ihtiyacını ortaya çıkarmıştır.

ARAPÇA ÖĞRENMEK

Elazığ Akademi Arapça dil kursu kalitesiyle pratik öğrenme yöntemlerimiz ve kaliteli öğretmenlerimizle Arapça öğrenmek artık çok kolay. Pratik konuşmaya dayalı eğitim sistemimizle kısa sürede konuşma aşamasına geçebileceğiniz Arapça dili sayesinde sektörel bazda ihtiyaç duyulan nitelikli eleman statüsüne erişebilirsiniz. Elazığ Akademi Yabancı dil kursu olarak eğitimlerimizde sektörel bazlı ihtiyaçları göz önünde bulundurarak Arapça dil kursları arasında hep bir adım önde olmuşuzdur. Arapça öğrenme isteğinizi gerçekleştirmek kariyerinizde bir adım daha ilerlemek için çok önemli bir etkendir.

Arapça dersleri bizzat MEB’in diplomalı, işinde uzman, yenilikçi eğitim sistemini benimsemiş hocalarımızın özverisiyle sıkıcılıktan uzak eğlenceli bir etkileşim, öğrencilerin aktif katıldığı, karşılıklı diyaloglar halinde işlenmektedir. Arapça dersleri sanılanın aksine karmaşıklıktan uzak sade, yalın ve kolaylık düzeyi yüksek bir dildir. Arapça dersleri dar kalıplardan sıyrılmış, yeniliğe açık bir öğrenme metodu çerçevesinde sunulmaktadır.

Genel Arapça kurslarımız sizin günlük hayatta sözlü ve yazılı Arapça pratiğinizin ve düşüncelerinizi karşı tarafa aktarabilme yeterliliğinizin artmasını amaçlamaktadır. Bu sayede Arapça öğrenmek amacınızı gerçekleştirmektedir. Başlangıç, Orta ve İleri seviyeler olmak üzere toplam üç kurda eğitim verilir. Arapçayı öğrenmek ve konuşabilmek isteyenlere yönelik bir eğitimdir. Bu kursla günlük hayatta kullanacağınız Arapça bilgisiniz öğrenmiş olursunuz. Derslerimiz gramer ağırlıklı olmayıp, dilin tüm incelikleri ile konuşarak, dinleyerek ve okuyarak bütün halinde ve aktivitelerle öğrenileceği prensibi üzerine kurulmuştur.

Elazığ Arapça dil kursu bünyesinde alacağınız Arapça derslerinin sonunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI sertifikanızla tüm dünyada ve tüm sektörlerde iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Back To Top