skip to Main Content

Almanca dünyada en çok öğrenilen ilk üç dilin arasında olmakla birlikte dünyada en yaygın olarak konuşulan ilk on dili arasındadır.
Almanca Avrupa’da en çok konuşulan yerel dildir.
Almanca dili online sitelerde en çok aranan ve en çok kullanılan ilk beş dil arasındadır.
Almanca sekiz ülkede resmi dildir.

Dünya üzerinde 8 ülke ve 120 milyonu aşkın kişi ilk 5 dil arasında olan Almanca dilini konuşuyor ve aslında asıl şaşırtıcı olan ise Alman dilinin birden fazla çeşitliliğe sahip olmasıdır. İngiliz dili gibi, Almanca da çoğu yerel ve ulusal bölgede yüksek oranda rağbet görmektedir. En önemli gücü ise üç Avrupa ülkesinde resmi dil olarak kabul edilmiştir ve ülkedeki çoğunluk tarafından kullanılır:
– Avusturya
– Almanya
– İsviçre

ALMACA ÖĞRENMEK NASIL FAYDA SAĞLAR ?

Ülkemizde yabancı dil ihtiyacı göz önünde bulundurulduğunda İngilizceden sonra 2. sırada Almanca gelir. Almanya’da ki Türk nüfusun, ülkemizdeki Alman nüfusu, ülkemizi her yıl ziyaret eden 3 milyonu aşkın turist sayısı ve en önemlisi ülkemizde 1000 in üzerindeki Alman şirketleri bu durumun en büyük kanıtıdır.

Almanca öğrenmek iş ve okul hayatı için size çok büyük bir referans katabilir. Almanya’daki üniversitelerin sunduğu geniş kapsamlı burs olanaklarından yararlanabilir ya da öğrenci değişim programlarına katılabilirsiniz. Hatta Yüksek lisansınızı tamamlayabilir, Master yapabilirsiniz. Almanca öğrenmekle Türkiye’de bulunan 1000 i aşkın Alman şirketin kadrolarında iyi bir referansla kariyerinize devam edebilirsiniz. . Ayrıca Halen Türkiye’de olan ve Almanya’da aktif olarak çalışan ve yaşamını devam ettiren biriyle evlendikten sonra Almanya’da yaşamak (Aile Birleşimi) isteyen vatandaşlarımız A1 Almanca seviyesini öğrenmek zorundadırlar.

ELAZIĞ ALMANCA KURSU

Almanca kursu olarak Elazığ ve çevresinde öğrenme sürecinizi kolaylaştırmak için yanınızdayız. Elazığ Akademi Dil Kursu olarak kaliteli hocalarımızla bu süreci eğlenceli bir hale getirdik. Her yaş gurubu için Almanca öğrenmek artık daha kolay. Elazığ Almanca dil kursu bünyesinde alacağınız Almaca derslerinin sonunda MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI ONAYLI eğitim sertifikanızla tüm dünyada ve tüm sektörlerde iş başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Elazığ Akademi Yabancı Dil Kursu olarak tüm eğitimlerimiz Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sertifikalandırılmaktadır. Almanca kursu olarak 6 temel kurda eğitim vermekteyiz. Bunlar A1 – A2 başlangıç seviyesi B1- B2 orta seviye C1- C2 ileri seviyedir.

Back To Top