skip to Main Content

Türkiye’de ÖSYM tarafından düzenlenen ve Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı YDS sınavı olarak anılan çoktan seçenekli bir sınavdır. Tamamı 80 sorudan oluşan 3 yanlışın 1 doğruyu götürmediği her doğru cevabın 1,25 puan ettiği bir sınavdır. Geçmiş yıllarda yürürlükte olan ÜDS ve KPDS sınavlarının artık YDS sınavı kapsamına Entegre edilmesiyle özel sektör ve kamu da geçerliliği 1. Derecede öneme sahip olan bir sınav haline gelmiştir. YDS sınavında temel amaç İngilizce seviyesini ölçmeye çalışmak olsa da, temelinde kelime bilgisini tam olarak idrak etmeye ve özellikle çeviri sorularında harfi harfine kelimeye uyan cevabı seçme zorunluluğu vardır. Bunun için yüksek seviyede İngilizce bilgisine sahip olan kişiler YDS sınavı nda başarıyı garanti olarak görmemeleri gerekir.

O nedenle YDS hazırlık programımızın asıl amacı adayların kelime haznesini yükseltmek ve sınav stratejisini tam anlamıyla benimseterek yüksek oranda başarı elde etmelerini sağlamaktır. Aynı zamanda gramer konusundaki yetersizlikleri belirlenerek tamamlanır. Tüm yabancı dil sınavlarında olduğu gibi gramer bilgisi YDS sınavında da birinci derecede öneme sahiptir.

ELAZIĞ YDS KURSU

Elazığ YDS kursu programında alanında uzman eğiticilerle, tamamen sınav tekniğine uygun, bol tekrara dayalı bir eğitim verilmektedir.

Elazığ YDS kursunda grup eğitimlerinin yanı sıra size özel hazırlanan birebir eğitim programlarımızı da seçebilirsiniz. Böylelikle tamamen sizin eksik yönlerinizi geliştirmeye odaklı bir YDS kursu hazırlanır.

Elazığ YDS Kursu grup eğitimi programları için kayıtlar ÖSYM’nin her sene sınav takvimi göze alınarak Güz ve Bahar dönemlerinde tamamlanır. Aynı zamanda ders programımız hafta içi ve hafta sonu, sabah ve akşam olmak üzere dörde ayrılır.

YDS İNGİLİZCE

YDS İngilizcesi kur bazlı temel seviyelerden farklıdır. YDS İngilizce sınıflarımız sınava dayalı bir metot da ilerlemektedirler. YDS de başarılı olabilmek için sınav sistemine hakim olmak gerekir. Gramer bilgisinin sağlam temellere dayanmasını sağlamak, konuşmanın dışında bir dili işlemeyi öğretmekteyiz. YDS İngilizce sini seviye tespit sınavlarıyla soru çözümlerine alıştırmaktayız ve sürekli seviyenizi ölçerek doğru yönlendirmeler ile sizi başarıya götürebiliriz. Soru çözümlerinizde, sorularınızda size yardımcı olabilecek hocalarımız her saat sorularınızı çözüme kavuşturabilirler.

Back To Top